Proneco, s.r.o.

692 01 Klentnice 78

tel:       +420 515 551 300

e-mail: sekretariat@proneco.cz

   VSTUP DO E-SHOPU

Aktuality

Studená macerace a studené předčiření již od 5 °C

Studená macerace a studené předčiření vína již od 5°C

Ze ztížených podmínek změny klimatu vyplývá problematické zvýšení pH v moště. Tím vzrůstá i riziko mikrobiologické infekce. Zpracování hroznového rmutu a moštu při teplotách pod +10 °C má enormní kvalitativní a ekonomické přednosti. Navzdory ztíženým podmínkám je možné vyrábět čisté víno s charakteristickým stylem. Díky studené enzymaci rmutu a moštu se speciální pektinázou Trenolin Frio DF, která toleruje chlad, odpadají dlouhé čekací doby snižující kvalitu. Vytváření vín je mikrobiologicky bezpečné a čisté a děje se tak za ekonomických a ekologických aspektů.

Trenolin® Frio je speciální kapalná pektináza bez depsidázové aktivity. Při nízkých teplotách je již od +5 °C zvýšena výtěžnost při lisování, také se může urychlit sedimentace kalů při čiření moštů.

 
enzymace

Přednosti Trenolin® Frio

• nízké teploty garantují mikrobiologickou jistotu (např. omezení octových bakterií)

• rychlejší a efektivnější štěpení pektinů již od +5 °C snižuje čekací a pracovní dobu

• studená macerace se při přípravě červených vín urychlí

• vylepšení odtoku moštu, lisovací tlaky se sníží nebo dokonce i vyloučí, vstup nežádoucích hořkých tříslovin se sníží

• výtěžnost moštu se při enzymaci rmutu zvýší až o 12 %

• při chladnějších okolních teplotách (teplota sklepa, chladnější doba sklizně) odpadají kroky ohřevu, které snižují kvalitu

• enzym je ideální na výrobu ovocných bílých vín a barevně intenzivních červených vín s výrazně stabilním aroma a barvou, a tudíž je vhodný pro vína s dobrým potenciálem k ležení. 

 

Na Vaše další otázky se budou těšit naši technologové: David Ochman, tel: +420 602 553 941, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Ing. Peter Krajčík tel: +420 702 042 174, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Neváhejte a volejte.

Tento produkt můžete objednat na našem e-shopu TRENOLIN FRIO.

 

  

Vinařské potřeby a potřeby pro vinaře:

preparáty k ošetření vína, preparáty k ošetření sektů, preparáty k výrobě piva, preparátky k výrobě destilátů a výrobě ovocných šťáv. Nabízíme postřiky a hnojiva nejen do vinic a vinohradu, ale i zahrad a sadů. Vázací drátky, nůžky, kádě, kbelíky, hadice, trychtýře, kanystry, koštýře, skleničky, sirné knoty, filtrační desky, korky a záklopky, láhve, šroubové uzávěry. Substráty pro výsadbu, nářadí pro zahrádkáře a vinaře, umělohmotné nádoby (různé velikosti), přepravky na hrozny, kádě, hoboky a sudy, barikové sudy. Demižony na víno, odměrné válce a nádoby, laboratorní přístroje, kónické korky do lahví a sudů, papírové kartony a další potřeby pro vinaře.

Nosným programem firmy Proneco, s.r.o. jsou technologie pro výrobu nápojů - technologie při výrobě VÍNA, výroby SEKTŮ, výroby PIVA, výroby DESTILÁTŮ (kořalek) A OVOCNÝCH ŠŤÁV.
Základem je poradenství zkušených technologů, s nimiž můžete být při výrobě v úzkém kontaktu. Poradenství poskytujeme jak velkovýrobcům, tak i malovinařům,výrobcům piv a ovocných šťáv. Zajistíme vše, co pro výrobu potřebujete. Výrobní postupy, strojní zařízení.

 

 

 

 

Korkové zátky, syntetické uzávěry, šroubové uzávěry NOVATWIST a VINOTWIST, záklopky na láhve, termokapsle, láhve, skleničky, koštovačky, koštýře, pipety,demižony, lihoměry, cukroměry, moštoměry, popisovače na láhve a sklo, nůžky Bahco, nůžky a pákové nůžky STOCKER, dětské zboží na zahradu, konvičky, hrábě, smetáky, vázací kleště, vázací drátky, bužírka, rosiče a postřikovače, plničky lahví, filtrační desky a filtrační papíry, filtrační svíčky, kartáče na čištění demižonů a nádob, odborné knihy s vinařskou tématikou, plastové kanystry, nádoby a odměrné válce, mlýnkoodzrňovače, sudy na víno, sudy barrique.

Zahradnické potřeby:

Hnojiva, zahradnické substráty, substráty na muškáty, NPK, CERERIT, Kumulus, muškáty, hnojiva na muškáty.

 

Přírodní preparáty k výrobě vína, piva, destilátů a ovocných šťáv

Stroje a zařízení firmy Bucher-Vaslin pro vinařský průmysl

Záruční a pozáruční servis na zařízení

Pronájem Cross-flow filtru

Stroje a zařízení firmy Schneider

Barikové sudy

Procesy při výrobě vína, destilátů a šťáv:

Vinifikace moštu, jablečno-mléčná fermentace, kvašení, úprava kyselin, čiření vína, smyslové hodnocení, stabilizace vína, filtrování vína, výroba šumivého vína, testovací a laboratorní sady, odstranění pěnivosti, úprava PH