Proneco, s.r.o.

692 01 Klentnice 78

tel:       +420 515 551 300

e-mail: sekretariat@proneco.cz

   VSTUP DO E-SHOPU

Aktuality

Odborná degustace ročníku 2011

Jednoznačně v odborném duchu proběhlo dne 22. 3. 2012 v degustačním prostoru firmy Proneco každoroční zhodnocení mladých vín, tentokráte ročníku 2011.

p3220573Celkem bylo shromážděno 67 vzorků vín. V hojném počtu byly zastoupeny odrůdy Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon a v největším počtu byla zastoupena rosé vína. Degustace byla mimo jiné zaměřena na senzorické posouzení vín, do kterých byly při výrobě použity nové přípravky (např. LittoLevure Pink, mannoproteiny, Fermobent a další). Vzorky vín byly v různých fázích výroby od míchání na jemných kalech až po finálně upravené.

Výrobce se snažil, pokud byl přítomen, objasnit svůj technologický krok a záměr, kterými chtěl víno usměrnit ke stanovenému cíli. Z toho vznikaly velice zajímavé krátké, ale přínosné diskuze. K zajímavým debatám patřila výroba vína odrůdy Hibernal z firmy Vinselekt Michlovský, kdy ing. Holub nastínil výrobu tohoto vína bez použití SO2.

Předložené vzorky byly v dobré kvalitě a vína většiny výrobců opět nezklamala, ba naopak, pomyslný stupínek kvality těchto vín ještě zvýšil. Snad k tomu přispěl i fakt, že se vína pohybovala v kategorii pozdních sběrů, výběrů z hroznů i bobulí.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem zúčastněným vinařům za jejich čas, předložené vzorky a za sdělené nabyté zkušenosti, které jsou pro nás, jako dodavatele vinařské technologie, velice důležitým parametrem.

 

David Ochman, technolog

 

V rámci degustace byli účastníci požádáni o vyplnění anketních lístků. Zde naleznete vyhodnocení této ankety:
icon Vyhodnocení ankety (139.11 kB)

 

Vinařské potřeby a potřeby pro vinaře:

preparáty k ošetření vína, preparáty k ošetření sektů, preparáty k výrobě piva, preparátky k výrobě destilátů a výrobě ovocných šťáv. Nabízíme postřiky a hnojiva nejen do vinic a vinohradu, ale i zahrad a sadů. Vázací drátky, nůžky, kádě, kbelíky, hadice, trychtýře, kanystry, koštýře, skleničky, sirné knoty, filtrační desky, korky a záklopky, láhve, šroubové uzávěry. Substráty pro výsadbu, nářadí pro zahrádkáře a vinaře, umělohmotné nádoby (různé velikosti), přepravky na hrozny, kádě, hoboky a sudy, barikové sudy. Demižony na víno, odměrné válce a nádoby, laboratorní přístroje, kónické korky do lahví a sudů, papírové kartony a další potřeby pro vinaře.

Nosným programem firmy Proneco, s.r.o. jsou technologie pro výrobu nápojů - technologie při výrobě VÍNA, výroby SEKTŮ, výroby PIVA, výroby DESTILÁTŮ (kořalek) A OVOCNÝCH ŠŤÁV.
Základem je poradenství zkušených technologů, s nimiž můžete být při výrobě v úzkém kontaktu. Poradenství poskytujeme jak velkovýrobcům, tak i malovinařům,výrobcům piv a ovocných šťáv. Zajistíme vše, co pro výrobu potřebujete. Výrobní postupy, strojní zařízení.

 

 

 

 

Korkové zátky, syntetické uzávěry, šroubové uzávěry NOVATWIST a VINOTWIST, záklopky na láhve, termokapsle, láhve, skleničky, koštovačky, koštýře, pipety,demižony, lihoměry, cukroměry, moštoměry, popisovače na láhve a sklo, nůžky Bahco, nůžky a pákové nůžky STOCKER, dětské zboží na zahradu, konvičky, hrábě, smetáky, vázací kleště, vázací drátky, bužírka, rosiče a postřikovače, plničky lahví, filtrační desky a filtrační papíry, filtrační svíčky, kartáče na čištění demižonů a nádob, odborné knihy s vinařskou tématikou, plastové kanystry, nádoby a odměrné válce, mlýnkoodzrňovače, sudy na víno, sudy barrique.

Zahradnické potřeby:

Hnojiva, zahradnické substráty, substráty na muškáty, NPK, CERERIT, Kumulus, muškáty, hnojiva na muškáty.

 

Přírodní preparáty k výrobě vína, piva, destilátů a ovocných šťáv

Stroje a zařízení firmy Bucher-Vaslin pro vinařský průmysl

Záruční a pozáruční servis na zařízení

Pronájem Cross-flow filtru

Stroje a zařízení firmy Schneider

Barikové sudy

Procesy při výrobě vína, destilátů a šťáv:

Vinifikace moštu, jablečno-mléčná fermentace, kvašení, úprava kyselin, čiření vína, smyslové hodnocení, stabilizace vína, filtrování vína, výroba šumivého vína, testovací a laboratorní sady, odstranění pěnivosti, úprava PH